KIN Baby żel

Skład

 • Kwiat rumianku – szeroko stosowany w medycynie w celu łagodzenia stanów zapalnych w jamie ustnej. Koi i daje uczucie świeżości, przynosi ulgę
 • Szałwia lekarska – tradycyjnie używana w celu ochrony i wzmocnienia dziąseł.
  Ma właściwości przeciwbólowe
 • Prowitamina B5 (D-Pantenol) penetruje uszkodzone dziąsła stymulując proces regeneracji tkanek

Postać farmaceutyczna

 • żel 30 ml

Wskazania do stosowania

 • Bolesne ząbkowanie:
  • Gdy dziąsła dziecka są zaczerwienione a ich wygląd wskazuje na stan zapalny
  • Gdy dziecko jest niespokojne i rozdrażnione

Zalety

 • Bez chemicznych środków znieczulających
 • Przyjemny truskawkowy smak – Twoje dziecko go pokocha

Sposób użycia

 • Nałożyć niewielką ilość żelu na opuszek palca i delikatnie wmasować w podrażnione dziąsła
 • Żel można stosować 3-4 razy dziennie w zależności od potrzeb

Przeciwwskazania

 • Brak przeciwwskazań

„KIN Baby – żel dla ząbkujących dzieci oparty na naturalnych składnikach, zapewniający ochronę dziąseł i przynoszący komfort dziecku.”

Ząbkowanie to naturalny etap w rozwoju każdego dziecka. Jest zwiastunem prawidłowego rozwoju dziecka i może trwać nawet kilka miesięcy. Nie jest to łatwy okres w życiu maluchów, ponieważ ząbkowanie nie zawsze przebiega w spokojny sposób. Bardzo często jest po prostu bolesne. Objawia się rozpulchnieniem dziąseł, obfitym ślinieniem, może pojawiać się gorączka. Zdarzają się również biegunki, zaparcia, wymioty lub wysypka na skórze. Dzieci są rozdrażnione, niespokojne, płaczliwe, nie mają apetytu i miewają bardzo często zaburzenia snu. Wyrzynanie się ząbków trwa tak długo, dopóki nie pojawią się wszystkie mleczne ząbki, dlatego jeśli można to warto skorzystać z metod, które przyniosą maluchowi ulgę. Kiedy mają pojawić się pierwsze ząbki, dzieci wkładają do ust palce i  różne przedmioty. Aby ulżyć maluchom podczas tego etapu możemy podać im schłodzone gryzaczki, smoczki-gryzaczki, warto też zrobić delikatny masaż dziąseł czystym palcem lub gumową szczoteczką. Jedną z metod na ulżenie dziecku jest również stosowanie żeli na ząbkowanie. Żele na ząbkowanie są powszechnie dostępne w aptekach, wystarczy posmarować dziecku dziąsła a złagodzą dolegliwości związane z wyrzynaniem się ząbków. Takie preparaty mają działanie przeciwbólowe więc maluch po nałożeniu żelu szybko odczuje ulgę. Działają również przeciwzapalnie, dzięki czemu zapobiegają rozwojowi bakterii.

Dostępnych w aptekach żeli na ząbkowanie jest bardzo dużo. Wielu rodziców zawsze zastanawia się jaki powinni wybrać tak aby był skuteczny i złagodził objawy wyrzynania się pierwszych ząbków, a co najważniejsze był bezpieczny dla dzieci. Warto zwrócić uwagę na skład danego preparatu im prostszy i krótszy tym lepszy. Zwróćmy uwagę aby wszystkie składniki były pochodzenia naturalnego i bez dodatku cukru. Żele należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta, nie należy przekraczać zalecanych dawek podanych na opakowaniu.

Najbezpieczniejszym żelem na ząbkowanie jaki możemy polecić jest KIN Baby żel. Żel oparty wyłącznie na naturalnych ekstraktach i prowitaminie B5. W skład naszego żelu wchodzą kwiaty rumianku, które stosowane są w naturalnej medycynie ze względu na swoje właściwości regeneracyjne. Kwiaty rumianku koją i dają uczucie świeżości dziąseł. Przynoszą ulgę w zapaleniu dziąseł. W składzie KIN Baby żel znajduje się również szałwia lekarska która chroni i wzmacnia dziąsła. Ma również właściwości przeciwbólowe. Natomiast prowitamina B5 zawarta w naszym żelu stymuluje proces regeneracji tkanek, pomaga odbudować dziąsła i posiada właściwości przeciwzapalne. Jednym słowem KIN Baby żel zapewnia ochronę dziąseł i komfort dziecku podczas wyrzynania się pierwszych ząbków. Nasz bezpieczny żel na ząbkowanie ma przyjemny, odświeżający truskawkowy smak, który na pewno przypadnie do gustu Twojemu dziecku. A co najważniejsze KIN Baby żel nie zawiera cukru ani chemicznych środków znieczulających, jak lidokaina czy benzokaina. Lidokaina to substancja o działaniu miejscowo znieczulającym, dość szybko uśmierza ból. Ta substancja skutecznie znieczula, ale na krótko – potem problem powraca. Okazuje się również (jak podaje FDA – Food and Drug Administration –Amerykańska Agencja Żywności i Leków ), że lidokaina może mieć negatywny wpływ na zdrowie dziecka a preparaty z jej zawartością nie są do końca bezpieczne. Stosujmy raczej żele oparte na naturalnych składnikach kojących ból i dolegliwości związane z ząbkowaniem takie właśnie jak KIN Baby żel. Wystarczy niewielką ilość żelu nanieść na palec i wmasować w dziąsła dziecka. Można go stosować 3-4 razy dziennie lub według potrzeb. Połknięcie poprawnie stosowanego produktu jest bezpieczne. KIN Baby żel jest bezpieczny, skuteczny i ma przyjemny truskawkowy smak – Twoje dziecko go pokocha.